Asansörlü Nakliyat

21.07.2020
77
Asansörlü Nakliyat

Asansörlü Nakliyat Yüksek katlı blokların artışı ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte taşımacılık konusundaki trendler ve uygulamalar de gelişime açılmıştır. Eskiden nakliye çalışanlarının sırtlarında katlarca merdiven indirip çıkardığı sistemler yerini asansörlü sistemlere bırakmıştır. Evin en büyük camının yerinden güvenli bir şekilde sökülüp, eşyaların o bölmeden dışarı çıkarılarak asansöre yüklendiği taşımacılık işlemine asansörlü nakliyat adı verilmektedir. Genellikle bir vinç ve kat asansörünün kullanıldığı bu taşımacılık işleminde evin içinde paketlenen eşyalar kolaylıkla araçlara yüklenmektedir.

 Asansörlü Nakliyat Güvenli mi?

Kağıt üzerinde bakıldığında tehlikeli gibi görünen bu nakliye şekli aslında oldukça sağlıklı ve kolay. Oldukça yüksek tonlar taşıyabilen sağlam asansörler kullanıldığından herhangi bir çökme ya da düşme durumu söz konusu olmamaktadır. Eşyaların taşınma sırasında zarar görebileceğini düşünenler varsa eğer, bu konuda da asansörlü taşımacılık en güvenli yöntemdir çünkü asansörlü nakliyat sırasında kat kat merdiven inilip çıkılmayacağından, eşyaların çarpma riski de tamamen bitmektedir.

 Asansörlü Nakliyat Firmaları

Genellikle İstanbul, Ankara, Bursa gibi büyük şehirlerde yaygın olsa da günümüzde asansörlü nakliyat ilden ile hızlıca yayılmaktadır. Asansörlü nakliyat bulunmayan iller içinse, kurumsal asansörlü nakliyat firmaları kolaylıkla hizmet vermektedir. Genellikle evden eve taşımacılıkta şehirler arası taşımacılık da yapıldığından, bu hizmetin her şehre sağlanabileceği söylenebilir. İstanbul’da hizmet veren ve oldukça popüler olan tuzcuoğlu evden eve nakliyat firması kurumsal asansörlü nakliyat firmaları arasından öncülerden biri olarak gösterilebilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.